

| Code | OX7861 |
| Seating | 3 seats |
| Shell colors | 3 colors for options |
| Shell material | Mitsubishi (Japan) |
| Circulation Pump | 1 X 1,00hp |
| Jet Pump | 2 X 3hp |
| product dimensions | X X 4500 2280 1400 |
| dry weight | 1200kg |
| Weight with water | 5900kg |
| Suction | 2 pcs |
| Drain outlet | 1 fsq |
| Headrest pillows | - |
| Support frame | Galvanized Steel |
| Skirt | PS Optional colors |
| Shell insulation | 2 cm |
| Base | Fiberglass |
| control system | Gecko (Canada) +3kW Heater |
| Power Supplies | 220V |
| Underwater Lighting | 1 fsq |
| Total Jets | 5 pcs + 3 SwimJets |
| Hydrotherapy Jets 7″ | - |
| Hydrotherapy Jets 5″ | 5 pcs |
| Hydrotherapy Jets 4″ | - |
| Hydrotherapy Jets 3,5″ | - |
| Hydrotherapy Jets 3″ | - |
| Hydrotherapy Jets 2,5″ | - |
| Hydrotherapy Jets 2″ | - |
| Hydrotherapy Jets 1″ | - |
| Swim Jets | 3 pcs |
| Filter | 2 pcs |
| OZONE Sterilizer | 1 fsq |
The Oxygon SwimSpa - Jacuzzi-type Swimming Hydromassage OX7861 of excellent quality and aesthetics is manufactured from Mitsubishi Japan acrylic and Gecko Canada cantilever. It is ideal for reverse swimming.
WhatsApp us