

| Code | OX L303 |
| Seating | 2 loungers |
| Shell colors | 7 colors for options |
| Shell material | Mitsubishi (Japan) |
| Circulation Pump | |
| Jet Pump | 2 X 2,5hp (two speed) |
| product dimensions | X X 2000 1300 820 |
| dry weight | 230kg |
| Weight with water | 1230kg |
| Suction | 1 fsq |
| Drain outlet | 1 fsq |
| Headrest pillows | 2 pcs |
| Support frame | Aluminum (40mm X 20mm) |
| Skirt | Aluminum panel(10mm) + ABS Corner |
| Shell insulation | 2 cm |
| Base | ABS with EVA |
| control system | Gecko (Canada) +3kW Heater |
| Power Supplies | 220V |
| Underwater Lighting | 1 fsq |
| Total Jets | 33 pcs |
| Hydrotherapy Jets 7″ | - |
| Hydrotherapy Jets 5″ | 6 pcs |
| Hydrotherapy Jets 4″ | - |
| Hydrotherapy Jets 3,5″ | - |
| Hydrotherapy Jets 3″ | 6 pcs |
| Hydrotherapy Jets 2,5″ | 21 pcs |
| Hydrotherapy Jets 2″ | - |
| Hydrotherapy Jets 1″ | - |
| Swim Jets | - |
| Filter | 1pc, 1 X 50sf |
| OZONE Sterilizer | 1 fsq |
The Oxygon Spa - OXL303 jacuzzi type hydromassage of excellent quality and aesthetics is manufactured from Mitsubishi Japan acrylic and Gecko Canada cantilever. It is ideal for 2 people.
WhatsApp us