

| Code | OX V04 |
| Seating | 2 loungers & 3 seats |
| Shell colors | 7 colors for options |
| Shell material | Mitsubishi (Japan) |
| Circulation Pump | 1 X 0,35hp |
| Jet Pump | 2 X 3hp |
| product dimensions | X X 2100 2100 880 |
| dry weight | 340kg |
| Weight with water | 1850kg |
| Suction | 5 pcs |
| Drain outlet | 1 fsq |
| Headrest pillows | 3 pcs |
| Support frame | Aluminum (40mm X 20mm) |
| Skirt | PS + Acrylic Corner |
| Shell insulation | 2 cm |
| Base | ABS with PVC |
| control system | Gecko (Canada) +3kW Heater |
| Power Supplies | 220V |
| Underwater Lighting | 1 fsq |
| Total Jets | 53 pcs |
| Hydrotherapy Jets 7″ | - |
| Hydrotherapy Jets 5″ | 5 pcs |
| Hydrotherapy Jets 4″ | - |
| Hydrotherapy Jets 3,5″ | 12 pcs |
| Hydrotherapy Jets 3″ | - |
| Hydrotherapy Jets 2,5″ | - |
| Hydrotherapy Jets 2″ | 36 pcs |
| Hydrotherapy Jets 1″ | - |
| Swim Jets | - |
| Filter | Top mount filter |
| OZONE Sterilizer | 1 fsq |
The Oxygon Spa - OXV04 jacuzzi type hydromassage of excellent quality and aesthetics is manufactured from Mitsubishi Japan acrylic and Gecko Canada cantilever. It is ideal for 5 people.

Silver White Marble

Ocean waves

Oyster Opal

Midnight Opal

Gypsum

Midnight Canyon

Grey

Taupe Brown

Blackstone

004

005

007
WhatsApp us